20 Mart 2024 Çarşamba

The Story Of Park's Marriage Contract//Kore Dizi Yorumu^^

 Selamlar^^
Nasılsınız? Ramazan nasıl gidiyor? İbadetlerden sonra kitap okumaları, dizi-film izlemeleri nasıl gidiyor? Tabii çalışanlarımızda var, onların ki nasıl asıl?
İnşallah iyi gidiyordur. :)
Benim çok şükür, sahura kadar oturuyorum ama artık saat geç olmaya başlıyor her sene. Belki de bu seneden sonra sahura kadar oturmam, ilk başlarda alışamadım ama şimdide de geç yatıp geç kalkıyorum ne yazık ki. :/
Neyse, annemlerin duası yeter. :D
Dizimize gelecek olursak Ramazandan önce bitirmiştim, hatta Ramazandan önce yorum gireyim dedim ama bir türlü olmadı. Şimdi yazıyorum, inşallah yazıp bitiririm. :D
Dizi geçmişten geleceğe gelen kızımızla başlıyor.
İlk bölümlerini çok sevdim ama son kısımları atlayarak izlediğim doğrudur.
Nedeni devamında :D
Dizimiz 12 bölümden oluşuyor, hangi platformda yayınlanıyor bilmiyorum ama telegramdan izledim. :)
Konusu:
Geçmişten günümüze zaman yolculuğu yaparak tıpatıp merhum kocasına benzeyen bir adamla karşılaşan Joseon'lu bir kadının etrafında dönmektedir. Bir şekilde bir araya gelen cesur Bayan Park ve bekar Kang Tae Ha farklı amaçlar doğrultusunda evlilik sözleşmesi yaparlar.

Güney Kore Sineması sitesinden alınmıştır^^Lee Se Young//Park Yeon Woo^^
Yeon Woo sarayda çalışan babası yüzünden ailesinden gizli kadınlara elbiseler hazırlayan, diken ve satan biridir. Bir gün imparator yüzünden tasarımları yasaklanınca kaçmak durumda kalır ve onu kurtaran biri olur.
Bu yüzden bu yaşına kadar evlenmeyi düşünmeyen Yeon Woo sonunda evlenmek durumunda kalınca daha ilk gecede kocasını kaybeder ve kaybettiği eşinin ailesi yüzünden zor zamanlar geçirir. O gecesi ise kendisine kurulan tuzak yüzünden kaçırılıp kuyuya atıldığında kendini bir anda gelecekte bulur.
Bir zaman neden geldiğini, nasıl gideceğini düşünürken aslından bunların hiçbirinin tesadüf olmadığını anlar. Onu kurtaran ise kaybettiği eşine benzeyen Tae Ha'dır.
Kendisini ilk defa burada izledim, çok tatlıydı. Oyunculuğunu, rolünü beğendim. Partneriylede yakışmıştı. Güzel romcom çeker bu arada. :D
Ve geçmişten geldiği için kıyafetlerini hem modern hem de geçmişteymiş gibi giymesi çok güzeldi. Kıyafetlerine bayıldımm^^Bae In Hyuk//Kang Tae Ha^^
Dedesinin rahatsızlığı yüzünden anlaşmalı olarak evlenmek zorunda kalan Tae Ha evleneceği kadın kaçınca havuzda boğulurken bulduğu Yeon Woo'ya anlaşmalı evlilik teklif eder.
Yeon Woo'nun ise kaybettiği eşine benzediği için Yeon Woo'yu ikna etmek zor olmaz.
Sadece dedesiyle değil, şirketin yeni başkan mevzusu yüzünden üvey annesi ve erkek kardeşiyle de baş etmek zorundadır.
Bu oyuncuyu severim, çook yakışıklı kendileri, hele şu gamzesi nasıl güzeeel ama ne zaman bir dizisini izlesem böyle bir soğukluk duyuyorum.
Yani burada kadın karakter çok iyi, bu da yakışıklı. Aralarındaki kimya çok iyi olması gerekirken ben izlerken sıkıldım açıkçası. :D Nasılda garip değil mi? :D
Belki yaş farkındandır, kadın Bae In Hyuk'dan büyük. Bilmiyorum yani, bir albesini olmadı. Yoksa çok güzel işlemişlerdi konuyu, kıskanç halleri çok tatlıydı.
İşte kimya olmuyorsa o sevgili mevzularında hiç hoşlanmıyorum, izlemek zor oluyor. :/
Yoo Sun Ho//Kang Tae Min^^
Kang Tae Ha'nın üvey kardeşi olan Tae Min'in şirketle işi yoktur. Aklı fikri uçarıklıktır. Zamanla şirkette olanlar, annesinin yaptıklarını gördükçe aklı karışır.
Kendisi dizide ne olacağını bölümden bölüme anca anladık. İlk olarak ikinci erkekti, kıza aşık oldu. Sonrasında abisini hem sevmeyip, hem de ona yardım etmeye çalışmasıyla kötü müydü, iyi miydi kafaları karıştırdı ama dizide önemli bir rolde olmasını çok isterdim. Çok tatlıydı çünkü. :)
Kendisini birine benzettim, araştırdım o değilmiş.
İlk defa izledim yani. :)Joo Hyun Young //Sewol^^
Yeon Woo'nun geçmişte hem en yakın arkadaşı hem de yardımcısı olan Sewol onunla beraber geleceğe geçer ama birleşmeleri çok çetrefilli olur. :D
Çok komikti yaa, diziyi biraz izlenilir kıldı. :D O ilk Seul'e adım atması, sonrasında işi kavrayıp ortama hemen ayak uydurması aşırı komikti. :DJo Bok Rae//Hong Seong Pyo^^
Kang Tae Ha'nın sekreteri olan Seong Pyo Tae Ha'nın hem yardımcısı hem de kardeşi gibidir. Her işi yapan Seong Pyı Sewol gibi Tae Ha'yı korumak için elinden geleni yapmaktadır.
Sewol gibi çok komikti kendisi. Şimdi bunun bir kız arkadaşı oluyor, yani bunları izlemek daha eğlenceliydi inananın. :D
Yani bunları sahnesi gelince bir heyecanlanıyordum ama ana karakterler gelince atladım düşünün :DCheon Ho Jin//Kang Sang mo^^
Kang Tae Ha ve Tae Min'in dedesi. Bu karakter hakkında ne yazsam spoiler olacak o yüzden es geçiyorum. :D
Neden eklediğimi ben de bilmiyorum ama geçiyorum işte. :DJin Kyung//Min Hye suk^^
Kang Tae Min'in annesi olan Hye Suk şirket ve Kang ailesi için elinden geleni yaptığı için karşılığı almak ister, o yüzden de kime ne olmuş, olmamış umurundan değildir.
Kısacası dizinin kötü karakteri ve çok kötüydü cidden. Beni çok sinir etmişti ama arkadaşlar ben Marry My Husband izledikten sonra buradaki kötüler bir hiçmiş dedim asdfghjklş


Resimler^^


Bunların hikayesi daha güzeldi yaa, o yüzden ilk bölümleri daha çok sevdim. :/Şimdi anlaşıldığı üzere kız Seul'e geldiği zaman tabii ki farklı bir yere geldiğini biliyor ama başlardaki o yabancılığı sonradan olmaması aşırı garipti. Birkaç dersle Koreceyi ezberledi, yenilikleri öğrendi, telefonu şak diye kullanmaya başladı. Bu tarz konularda biraz daha gerçekçi olalım lütfen yaa.
Ve o bilinmezlik kısımlarını daha çok sevdim biliyor musunuz asdfgh

Bae In Hyuk cidden yakışıklı, şu görsele bakar mısınız?
Ama ya karakteri olmamış ya da dediğim gibi oğlanın bi enerjisi vs yok herhalde sdfghjk


Bu sahne çok tatlıydıııasdfghjklşBir ara dizi modaya, defilelere döndü ama buradaki kıyafetler çook güzeldi. <3Kadın iki gelinlikle de çok güzeldi ama bence şu yukardaki daha iyi bence.
Sizce? 

Gifler^^


Bu tarz komik tarihi diziler neden fazla yok???
Daha çok olmalı bence sdfghjklş


Kadının mimikleri çok iyiydi, bu da oyunculuğuna çok daha iyi hale getiriyor haliyle. :)


Kıskanç erkek severizzz asdfghjklşAtladım dedim yaa, işte buraları hep atladım sdfghjkl
Ve Son^^
Dizinin geçmişle sürekli bağlantılı çıkması ilgi çekiciydi, sonuna kadar daha heyecanlı hale getirselerdi cidden beğenirdim ama yok yani sırf sonunu merak ettiğim için devam ettim. Haa o son güzel miydi, evet. Hatta 10-11.bölümleri atlayarak izlediysem 12.bölümü ise tamamen izledim, çünkü güzeldi, cidden.
Diziye hak ettiği sonu vermişler takdir ettim ama genel olarak çokta iyi hatırlayacağım bir dizi değildi. :D
Bunun yerine sevdiğim diziyi tekrardan izlerdim daha iyi sdfghjk Biraz ağır oldu ama ne yapayım, sevmediğim diziler zaman kaybı resmen. :/ Bu arada edit falan görmedim ben, Telegramda dizi ararken buldum.
Tabii siz ben kimyayı güzel buldum, öyle çerezlik istiyorum derseniz bir bakın. Telegram'dan nasıl izleyeceğim diye sorarsanız instagramdan bana ulaşın linki atayım sizlere^^
Şu ortaya sekreterde alabilir miyiz? :D
Bir yorumda biter, tez zamanda yazmak isterdim ama şimdiye kaldı. Başka yorumlarımda görüşmek üzere, sevgiyle kalın^^

Buralarda da varım^^


1 yorum:

  1. Hayırlı ramazanlaar. Bu yıl çalıştığım için benim bi tık zor geçiyo. Eskiden sahura kadar oturup dizi izlediğim günleri özlüyoruum :( Bu diziyi de izlemedim ama Bae In Hyuk'u daha önce Blue Spring From A Distance dizisinde izlemiştim. Orada bana da soğuk gelmişti böyle bi donuk gibiydi demek ki çocuğun enerjisi öyle :D Lee Se Young ile aralarındaki enerji eksikliği sanırım In Hyuk'tan kaynaklı çünkü kızın mesela The Best Hit dizisini izlemiştim oradaki partnerleriyle uyumu gayet iyiydi :D Bu diziyi izlemesem iyi olacak o zaman. Çünkü dizi izlemek için çok az vaktim oluyo o yüzden ince eleyip sık dokuyarak dizi seçiyorum :D Emeğine sağlıık :)

    YanıtlaSil

Elinizi korkak alıştırmayın.^^ :D