1 Haziran 2012 Cuma

Güneş Demirel-Şimdi benimsin yorumum :)
Çok önceden bitirmiş olsam da burada bu kitabın yorumunun olması gerekliydi ve daha birçok kitabın olacağı gibi :))

Şimdi benimsin'i üzülerek Bittiğini söylüyorum :(

Allah'ım nasıl bir kitaptı böyle. inanın beklediğimize deydi. Muhteşemdi ilk elime aldığımda daha okumadan bile hayır bu kitap çok az biraz daha olsaydı keşke dedimm ve okuduktan sonra Bin sayfa bile olsa okurdumm. nasıl okudumm nasıl bitti anlamadım tıpkı okuyanlar gibi. Güneş Demirel Hikayelerini ilk okuduğda kendimi alamıyordum ve kitabı bir başka oldu.

Kitabın konusuna gelince Elif'in hayatı abisi, yengesi ve Töre yüzünden mahvoluyor. çok şeyler geçiyor başından ilk olarakta dışlanma, hor görülme. ama Elif'in suçu neydi ki? hiç. Fırat oda töre kurbanı oluyor ama nasıl ben böyle bir şey görmedim, duymadım, okumadım cidden doğru diyorum böyle bir AŞK okumadım daha doğrusu okumamışım ta kii şimdiye kadar.

Elif, masum Elif daha 19 yaşında, okuyor. ileri hayatı için amacı var. takii o geceye kadar. sonradan herşeyi öğreniyor ama her zaman ona destek çıkan kişiler etrafında da oluyor. hayatla mücadeleyi, insanların hor görmelerini. soğuk ve hasta olduğu bir günde aldığı haber ile hayatı değişiyor ve bir ailenin yanında yer alıyor bazı şeyler düzelmeye ve değişmeye başlıyor ama yine de Elif'in korkuları hiç dinmiyor.

Fırat, o ki Diyarbakır'ın Ağası hiç kimse karşısında duramaz ama Elif'in karşısında küçük bir çocuk gibi oluyor kendini sevdirmeye affetirmeye çalışıyor. Aşkını Elif'e her söylediğinde vay bee diyordum bir insan hiç mi vaz geçmez ama Fırat hiç vaz geçmedi hep bekledi yeri geldi hiç dayanamadı kaçtı, yeri geldi hiç yanından ayrılmadı hep Sevdalısını korudu, kolladı ve bütün kalbiyle sevdi ama nasıl sevdi. Kıskançlıkları yeri geldi yersizdi yeri geldi herşeyiyle haklıydı ama ne demişler seven insan kıskanır Fırat'ın nasıl Aşkı bAŞKaysa kıskanclığı da bAŞKaydı ♥ Fırat'ın Aşk'ı için ağlamamak elde değildi bende dayanamadım hem onu hemden beni bitirdi bu Aşkı :) ♥ ♥

Kitapta sadece Fırat ve Elif yok, Gülizar Anne, Mehmet Baba, Bilge, Kenan, Zeynep, Ali Evlerin her işini bakan Ablalar son olarakta Elmas. Hepsi birbirinden iyiydi, muhteşemdi. okurken acaba böyle karakterli insanlar gerçek hayattada var mıdır demeden edemedim, keşke olsada karşımıza çıksa ;) Amaa nerdee :)

Yazarımız Güneş Demirel'e kucak dolusu Teşekkürlerimi sunuyorum. Kaleminize, yüreğinize sağlık, tek kelimeyle Muhteşemsiniz. kitaplarınız devamını sabırsızlıkla bekliyoruz. Bizi bu muhteşem Kaleminizden mahrum bırakmayın ;)

Tavsiye kısmına gelince bence bu kitabı okumamak için hiç bişey neden yok, okumayanlar çok şey ama çok şey kaçırıyorlar sakın elinize alıp ayy bu çok okuyamam demeyin Yayıncının dediği gibi yetmiyor bu kadar sayfa bize, bana. :) KESİNLİKLE OKUYUN DERİM :) Bu yorumu yazarken bile bu kitaptan sonra hangi kitabı okusam diye kara kara düşünüyorum ve halen daha bulmuş değilim :) ne zaman etkisinden çıkarım hiç bilemiyorum, çıkmakta istemiyorum açıkcası ;) keşke böyle kitapları her zaman okusak :) Yorumum çok fazla oldu farkındayım ve burada kesiyorum aslında daha çok yazacağım! :) şeyler var ama bence fazla ipucu vermeyelim demi ama ;)

Sevgiyle kalın ama bu kitapsız da kalmayın...;)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Elinizi korkak alıştırmayın.^^ :D