4 Mart 2014 Salı

Böğürtlen Kışı - Sarah Jio "ÖZEL YORUM" ^_^ (Kbr..)Selammmm!!..


Uzun süredir sizlere özel bir yorum yapmayı düşünüyorduk vee işte şimdi zamanı geldi! Sizlere özel bir yorum hazırladık. 
Kitabımız Böğürtlen Kışı üçümüz yani Nilay Ablamm Esra ve ben. Bizler yazar Sarah Jio'nun kalemine hastayız. Ben de dedim hadi güzell bir etkinlik olsun üçümüz de okuyup yorum paylaşalım. Güzel bir etkinlik değil mi? ^^ 


İlk olarak yorum ben yapacağım.

Kitabımızın konusunu herkes biliyor sanırım. Kitap iki dönemde geçiyor günümüz ve geçmiş. 1933 Yılının Mayıs ayın da hiç umulmadık birsey olur ver kar yağar bunu olağanüstü bir durum sanan Vera Ray o günü hiç bir zaman unutamayacağını nereden bilebilirdi ki. Evde onu üç yaşında oğlu bekler bu yüzden işlerini hemen bitirip evine oğlunun yanına dönmek ister ama  bu onu bekleyen en acı günlerin başlangıcıdır. 
Seksen sene sonra yine Mayıs ayında kar yağar bu durumu yazma görevi muhabir Claire ya verilir. İlkten istemez ama geçmişe seksen sene öncesindeki o güne gitmek ister ve gizli kalmış her şeyi bulmak için elinden geleni yapacaktır. Çünkü onunda büyük acıları var ve baş etmek hiç de kolay olmuyor.
Genel olarak kitabımız bu aile-dram kitabımız ki üçümüz bu kitapları severek okuyoruz. Sarah yeniden bir kitap çıkarmalı en acilinden. 
Ben kitaba BA-YIL-DIMMM! böyle bir anlatım olmaz arkadaş tek kelimeyle mükemmel okuyucuyu içine alıyor hiç mi hiç bırakmıyor tam olarak durumumuz budur. Bir tek bu kitaplar için değil diğer kitapları da aynen böyle mükemmel!

Bir annenin de değil iki annenin acılarını yürekten hissediyorsunuz. Yazar sizi öyle bir duygu seline sokuyor ki kendi çocuğunuz kaybolmuş gibi üzülüyor, kitabın içine girip çocuğu bulmak, annesinin kollarına vermek istiyorsunuz. Ben böyle hissettim valla.  
Yazara burdan kocaman teşekkürlerimizi sunuyorum tabii bide daha çok kitap yazsın lütfeeeeennnnn. Tabii bu kitapları bizlere ulaştıran ARKADYA Yayınları'na yürekten teşekkürler... Şimdi gelelim Nilay Ablamın yorumuna;

SARAH JİO,BÖĞÜRTLEN KIŞI okundu ve bitti.bu yazarı ve kitaplarını nasıl anlatmalıyım bilmiyorum. Sarah Jio ile Arkadya yayınlarının Mart Menekşelerin'de kullandığı ayracın gönlümü çelmesi ile tanıştım. Kitapçıda gezerken o kapağa ve ayraca aşık olup hiç aklımda yokken kitabı alıp 1.5 günde okudum. Ardından Yağmur Sonrası geldi ve sonra Böğürtlen Kışı. Yazar her kitabı ile çıtayı biraz daha yükseltiyor ve böğürtlen kışında da bu böyle oldu.Bu kitabı okurken her duyguyu tattım. Annelik,evlat sevgisi,aşk,dostluk,hüzün öfke...Yazar 360 sayfaya bu duyguların hepsini sığdırmış ve ben hiç sıkılmadan bir 360 sayfa daha okuyabilirdim. Kitap gazeteci olan kahramanımızın mevsim sonunda görülen soğuk hava dalgası ile ilgili bir makale yazmak zorunda kalması ile başlıyor ve bu makale çok başka bir hikayenin sayfalarına sürüklüyor bizi. Çok fazla yazıp ta kitabı anlatmak istemiyorum çünkü bir yazmaya başlarsam duramayacağımı biliyorum.eğer hala sarah jio ile tanışmadıysanız Böğürtlen Kışı'nı okuyarak yazar ile tanışın pişman olmayacaksınız.ben yazarın her çıkacak kitabını sabırsızlıkla bekliyorum artık. Arkadya Yayınları'na da bizi böyle güzel bir yazar ile tanıştırdığı için teşekkür etmek istiyorum... 


Veee şimdi de Esra'nın yorumu;

Böğürtlen Kışı tek kelime ile harikaydı. Okurken her bir sayfayı sindire sindire okudum bitmesin diye. O kadar güzeldi ve derinden etkileyen bir kitaptı ki sonradan bile akıldan çıkmıyor. Yazarın kalemini bilen ve seven varsa halen daha da okumadıysanız bunu daha da çok seveceksiniz emin olun. Dram, aile ve sevgiyi bir araya getiren Sarah Jio hep yazsın bizde okuyalım.


Bu güzel yorumlardan sonra şimdi de bu muhteşem kitaba alıntılar... ^^ Alıntılar ne can alıcı değil mi? KALP KALP


Nilay ablamın da yorumu çoook güüzeelll olmuşşşş hani :D Her ikisine de kocaman teşekkürler...

Bu etkinlik bence çoook güzel oldu hep yapmalıyız özellikle Sarah'ın kitaplarına KALP KALP

Kitabı bu yorumlar üstüne söylenmez ama tabii ki tavsiye ediyoruz okumayanlar çok şey kaybediyorsunuz, gidin en yakınınızdaki kitapçıya veya pc'ye hemen alın yada sipariş verin yani ne yapıp ne edip bu kadının bir kitabını okuyun yaaa okuyunca emin olun ki hiç pişman olmayacaksınız. ;)

Bu özel vee güzeelll yorumumuzun da sonuna geldik bizi okuyanlara kocaman teşekkürler. ^^

Belki yine böyle güzel bir etkinlik yaparız o zamana kadar kendinize çoook iyi bakın. ;)

Sevgiyle kalın...
6 yorum:

 1. Aile-dram sevmem bilirsiniz ama Sarah Jio bu konuda okuyup sevdiğim nadir yazarlardandır :) Birlikte okuyup yorumlamanız da çok hoş olmuş, elinize sağlık ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Demiii yazarımızın çook iyi yazıyor kalemine sağlık ;) Çoook sağ ol üçüzüm seninle de okuyacağız unutma ama ben hangi kitabı okuyacağımızı unuttum ahahahhaha ( Kbr..)

   Sil
 2. Merhaba. Ben üç günde bitirdim kitabı. Kitap bittiğinde ağlamaktan içim katılmıştı ve kızımı aradım sesini duyabilmek için. Oğlumda yanı başımd uyuyordu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayy ne güzeelll...

   Allah evlatlarınızı yanınızdan ayırmasın böyle durumları kitaplar da okumak bile çok zor :( Sevdiklerinizle uzun ömürlere.. ;)


   Kbr..

   Sil
 3. Kitabi bitirdim ve cok etkisinde kaldim olaylari anlatis ustaca baglayisi mukemmeldi yillardir işte bu tarz romanlari hasretle ariyordum tadı damagimda kaldi. Bir daha boyle roman bulabilecekmiyim endise icinde kaldim dogrusu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzun zamandır bu türden kitaplar çoğaldı bilmiyorum bu yazarın diğer kitaplarını okuduz mu eğer okumadıysanız şiddetle tavsiye ediyorum. Aile-dram diye ararsanın bu tür kitapları bulabilirsiniz. Ama bu yazar mükemmel. <3

   Kbr..

   Sil

Elinizi korkak alıştırmayın.^^ :D