21 Ekim 2014 Salı

Nedir şu Wattpad?? istek üzereni yazılan yazı^^Herkese merhaba^^
Bir kaç ay önce bloguma yorum olarak Watpadd hakkında bilgi verir misiniz diye bir yazı geldi. Böyle bir planım yoktu ama yorumu gördükten sonra neden olmasın dedim ve hazır bulduğum resimlere başladım yazmaya :)

Wattpad amatör yazarların e-kitaplarını(hikaye demiyorum, çünkü hikaye ayrı kitap ayrı!) bölüm bölüm paylaştığım bir site. Türk yabancı isteyen herkes üye olup e-kitaplarını paylaşabilir. Burada e-kitabı kaç kişi okumuş, beğenmiş mi beğenmemiş mi daha iyi anlıyor yazar. Yorum yapmada özgür ve her telden e-kitap bulabileceğiniz bir yer.
Bunlara erişebilmeniz içinde sadece üyelik lazım^^

Facebook'da da yayınlanıyor e-kitaplar ama bence burası daha güvenli. Bir kere kopyalama olayı yok. Emek hırsızları için büyük darbe. Zaten çoğu kitap oluyor hemen kaldırma olayı falan bu yönden çok iyi bir site.
Wattpad'i sadece bilgisayarlar da kullanılıyor zannedilmesin, Wattpad android işletim sistemi olan bütün telefonlara iniyor. Şu an benim var istediğim zaman açıp, istediğim e-kitap'ı okuyabiliyorum tabi internet olması şartıyla :P

İstediğimiz listeyi yapıp, istediğimiz sıraya koyabiliyoruz. Çok kolaylığı var Wattpad'in. Başka bir arkadaşımın listesinde neler var acaba bu e-kitap için ne demiş diye merak edildiği zaman hemen aradığımızı şeyi bulduğumuz bir site^^


Üye olmak ise çok basit. İsteyen mail adresini verip, isteyen ise Facebook ile bağlanarak üye olabiliyor. Ben direk Mail adresimden üye oldum. Bildirim geldiği zaman Wattpad'e bakamıyorsam mailim de görebiliyorum :)


İşte benim listem^^
Wattpad'e nasıl ve neden üye olduğuma gelsin sıra :) Aslıhan Akagöz yazarımın Wattpad'de de beni takip edin yazısını gördükten sonra bakayım nedir bu Wattpad dedim ve üye oldum. Meğer çok yararlı bir uygulamaymış. Rahatlıkla e-kitap dünyasında gezinebiliyor ve telefonunuzda kendinize uygun ayarlama yapabiliyorsunuz. Ekran parlaklık ayarı, yazı şekli veya rengi vs. 

Resme bakacak olursak, Türkçe seçeneği yapıp daha iyi gezebiliyoruz sitede. Arama yerinin yanında bulunan Keşfet ile istediğimiz türü seçip(Fantastik, dram vs.) en sevilen, okunan, yeni yayınlanan, hoşunuza gittiği e-kitabı bulup okuyabiliyorsunuz :)

Wattpad'de olan kişileri görüp takip etme, istediğimiz klasörleri oluşturup istediğimiz e-kitapları ekleme, size ithaf edilen e-kitapları, bölümleri sayfamızda görebiliyoruz. Arka planda Jun Hyung oppamın resmi var, gözükmese de yüzü olsun yine de yakışıyor oraya :D

Ana sayfada yine size e-kitap öneriyor Wattpad, yeni yayına girmiş bölümleri sunuyor bize :)


Daha neler yazsam diye düşünüyorum da aslında anlatacaklarım bu kadar^^ Normalde herkes yapabilir ama bilmeyenler için nasıl bir uygulama, ne işe yarar bunu bildirmek istedim.  
Facebook'da okumaktan sıkıldım, sürekli başka bir şeye bakıp kaçırıyorum dememek için eğer yazarınız Wattpad'de ise hemen üye olun derim :)

 Üye iseniz veya üye olacaksanız Buradan! beni takibe alabilirsiniz^^
 
Yazım bu kadar. Bir çok yazarın e-kitabının yayınlanıp, sonrada kitap olduğu bu siteye bekleriz.
Eğer sizde yazıyorsanız en güvenilir yere gidin paylaşın derim :)
Sevgiler, saygılar^^2 yorum:

  1. aa ! :D ben bu uygulamayı çok seviyorum özelliklee Sakar Aşık diye bir hikaye var orada herkes tarafından sevılen bende onu çok sevıyorum :))) guzel bir post olmuş :D Sakar aşık <33 Yabancı <3 Solucan <3

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hiç denk gelemdim o e-kitap'a bi bakayım çok seviliyorsa :)) Teşekkür ederim :*

      Sil

Elinizi korkak alıştırmayın.^^ :D